SOSNA-FOX

BRANNÝ ODDÍL

 

SOSNA-FOX

BRANNÝ ODDÍL

Během roku pořádáme několik tradičních akcí – při nichž mimo rámec branného oddílu občas organizujeme otevřené aktivity branného nebo airsoftového typu, které jsou pro všechny bez ohledu na členství v oddílu. Pořádáme také airsoftové střelecké soutěže dle pravidel I.P.S.C, které jsou opět otevřené pro všechny zájemce.

Finanční podporu pro rok 2015 na realizaci projektu „Až se ucho utrhne“ zaměřeného na brannou výchovu poskytlo Ministerstvo obrany.

V roce 2016 jsme zahájili pravidelnou činnost branného oddílu. Schůzky probíhají každý čtvrtek v měsíci, více informací najdete v části Oddílová činnost.

O hře


Airsoft je bojová hra, ve které proti sobě obvykle nastupují dva týmy, které se pomocí vzduchových zbraní snaží navzájem vyřadit. Existuje mnoho variant, např. boj o vlajku, dobývání předem obsazených pozic, ochrana eskorty zadrženého nepřítele, zneškodnění bomby atd.

Hra je pod vedením našich zkušených instruktorů zcela bezpečná, důsledně dbáme na dodržování daných pravidel a používání ochranných pomůcek (celo-obličejové masky nebo brýle a oděv pokrývající většinu částí těla). Samotné zbraně pracují na principu stlačeného vzduchu nebo plynu, a vystřelují lehké plastové 6 mm projektily dosahující úsťové energie maximálně 1-2 Joule, což v praxi znamená, že zásah do nechráněné části těla způsobí nepříjemné štípnutí, a maximálně drobnou modřinku. Přes oděv je zásah pouze cítit a nezanechá žádné stopy.

Pro začátečníky máme na akcích k zapůjčení několik základních zbraní a ochranných masek. Vlastní „lepší“ zbraň je samozřejmě výhodou. Střelivo je pro všechny zúčastněné hráče vždy zdarma. Jako vhodné oblečení doporučujeme „maskáče“, kterých je v různých shopech a výprodejích k dostání za příznivé ceny dostatek.

Pokud se rozhodnete svému dítku zakoupit vlastní zbraň, opět je nabídka ve specializovaných obchodech velmi široká, s cenovým rozpětím od několika stokorun po několik tisíc. S výběrem vhodné zbraně Vám v případě zájmu rádi poradíme, a jsme schopni v některých obchodech zajistit cca 10% slevy.

Jakékoliv další případné dotazy Vám rádi zodpovíme.

Oddílová činnost

Pravidelné schůzky branného oddílu zaměřeného především na airsoftové aktivity se konají každý čtvrtek od 16:30 – 18 hodin a jsou spojeny s příležitostnými akcemi.

Schůzky se pravidelně věnují mnoha činnostem spojených s brannou výchovou. Naším cílem při činnosti oddílu není pouze airsoft, chceme se zaměřit také na další aktivity, např. základy první pomoci, kterou považujeme za důležitou a užitečnou nejen pro airsoft nebo táboření, ale také pro každodenní život. Velmi důležitá je i orientace v terénu a práce s mapou. Pomocí her si vyzkoušíme také práci s GPS přístrojem (například hledání kešek) a další.

Samozřejmě nelze opomenout hru samotnou, kde pomocí taktických misí rozvineme týmovou spolupráci a ducha, strategické myšlení a neméně důležité zásady fair play. V rámci airsoftových střeleckých soutěží IPSC čeká hráče trénink techniky a zásad střelby. Samozřejmostí je také seznámení se s bezpečností a správnou manipulací se zbraněmi a s tím související seznámení se s fungováním zbraní – střelecká teorie. Do budoucna se chceme pustit také do věcí, které s airsoftem, ale i tábořením souvisí, jedná se např. o „survival“ – techniky a strategie přežití v přírodě, ať už pod stanem nebo prostě pod „širákem“.

Základem činnosti oddílu jsou střelecky zaměřená cvičení, například správné zvládnutí střelecké techniky. V rámci činnosti oddílu budeme různé tematické dovednosti procvičovat a ověřovat pravidelně každý měsíc na jednodenní, případně vícedenní výpravě a různých střeleckých soutěžích.

V oddílu máme zaveden také hodnostní a bodový systém. Kritéria bodového systému jsou založena na teoretických a praktických dovednostech a stupni jejich zvládnutí, vojenské disciplíně, práci s výstrojí a výzbrojí a docházkovém systému na schůzkách i akcích. Nezbytností je předvádět kvalitní výsledky při různých střeleckých soutěžích a taktických cvičeních.

Zde je několik PRO pro airsoft:

  • Pohyb v přírodě na čerstvém vzduchu.
  • Zlepšení fyzické zdatnosti.
  • Budování smyslu pro kázeň a disciplínu.
  • Učení se bezpečnému ovládání zbraní.
  • Smysl pro čest (přiznání zásahu).
  • Rozvoj myšlení (ve hře je třeba taktizovat).
  • A v neposlední řadě efektivní spolupráce v týmu.
Kontakt fox@sosna.info – Předmět: „Airsoft“
Vedoucí oddílu Lucie „Čolíto“ Bauerová
Expert na výzbroj a výstroj Tomáš Čáp

Nadcházející akce oddílu

16. června 2022
23. června 2022
30. června 2022
8. září 2022
15. září 2022
22. září 2022
Mafián, ten těžký život má – Hlášení z tábora

Mafián, ten těžký život má – Hlášení z tábora

Páteční dopoledne strávily obě mafiánské skupinky budováním nových základen - "barů" v okolí tábora. Bohužel počasí nám příliš nepřálo a proto se budou muset obě skupiny do pokračování výstavby vrhnout až nám bude počasí více nakloněné. Jelikož mezitím padlo několik...

číst více

Apokalypsa ANEB nebude-li pršet, nezmoknem

Minulý víkend v termínu 22-24.5. jsme po dloooouhé pauze konečně s oddílem mohli vyrazit něco podniknout. A měli jsme na to rovnou na celý víkend! V pátek jsme se před klubovnou sešli, předali výbavu doprovodnému vozidlu s vlekem, sbalili ještě pár drobností v...

číst více