Sám doma

Jarní tábor 2019


Co se stane, když vás zapomenou? A co se stane, když se zapomenete sami. Vyzkoušejte si to s námi na horách. Můžeme vás zapomenout na chatě, v autobuse, na sjezdovce, v bazénu, před chatou, na zastávce, na náměstí, ve sklepě, ve sněhu a nebo třeba i na záchodě. Zapomeneme vás vzbudit, zkontrolovat, odvést ze sjezdovky i nakrmit. Vy zapomenete lyže u vleku, rukavice v bufetu, boty v autobuse, helmu na chatě, peněženku u pokladny, vedoucího v frontě, kamaráda pod postelí, uhnout řítícím se lyžařům nebo sněhové kouli.

Společně ale určitě nezapomeneme lyžovat, bavit se, plavat v bazénu, hrát spoustu her nejen deskových a karetních, závodit na lyžích a třeba i něco vyhrát.

Pokud potřebujete probrat podrobnosti, případně potřebujete vystavit fakturu, pište na [email protected], nebo volejte na 777248728.


Základní informace

Kdy: 16. – 23. února 2019
Kde: hotel JIZERA Horní Sytová
Cena: 3.000,- Kč – členové PS, 3.300,- Kč – ostatní do 18 let, 3.600,- Kč – ostatní nad 18 let
Storno poplatek: 500,- Kč při odhlášení do 10 dnů před odjezdem, 1000,- Kč do 5 dnů před odjezdem, plná hodnota poplatku později než 5 dnů před odjezdem.
Termín zaplacení: do 10. 2. 2019. V případě potřeby je možné vystavit fakturu
Odjezd: v sobotu 16. února 2019 v 13:30 z Prahy – vozovna Kobylisy (sraz v 13:00)
Příjezd: v sobotu 23. února 2019 v cca 13:00 do Prahy – vozovna Kobylisy

Program je zaměřen na sjezdové lyžování, na sjezdovky dojíždíme.  Přečtěte si podrobně pokyny.

Přihlášku je třeba dodat nejpozději do 31.1.2019. Platbu je třeba provést  do 10. února 2019 nejpozději!

Informace pro účastníky a rodiče

Posudek o zdravotní způsobilosti

Vyplňte a odevzdejte do 31. ledna 2019

Výsledky zimních sportů Jarky 2019

Biatlon (středa)

 1. Verča Valtová
 2. Áňa Jeřábková
 3. Ráďa Hilas
 4. Štěpíček Hosa
 5. Matýsek Rein
 6. Adam Žac
 7. Vojta Rein
 8. Sofča Gollová
 9. Lea Tvrdá
 10. Zuzka Jílková
 11. Míša Jílková
 12. Natálka Scháňková
 13. Bětka Jílková
 14. Karel Medek

 

Skoky na lyžích  (pondělí)

 1. Verča Valtová
 2. Karel Medek
 3. Ráďa Hilas
 4. Áňa Jeřábková
 5. Štěpíček Hosa
 6. Adam Žac
 7. Lea Tvrdá
 8.  Matýsek Rein
 9. Sofča Gollová
 10. Natálka Scháňková
 11. Vojta Rein
 12. Zuzka Jílková

Slalom (pondělí)

 1. Matýsek Rein
 2. Verča Valtová
 3. Áňa Jeřábková
 4. Lea Tvrdá
 5. Adam Žac
 6. Karel Medek
 7. Ráďa Hilas
 8. Štěpíček Hosa
 9. Sofča Gollová
 10. Vojta Rein
 11. Natálka Scháňková
 12. Zuzka Jílková
 13. Míša Jílková
 14. Bětka Jílková

 

Sjezd (středa)

 1. Verča Valtová
 2. Matýsek Rein
 3. Štěpíček Hosa
 4. Ráďa Hilas
 5. Áňa Jeřábková
 6. Sofča Gollová
 7. Natálka Scháňková
 8. Lea Tvrdá
 9. Adam Žac
 10. Vojta Rein
 11. Karel Medek
 12. Zuzka Jílková
 13. Bětka Jílková
 14. Míša Jílková

Aprílový pátek 22. 2.

Ráno pršelo, dopoledne bylo střídavě zataženo. Mraky se honily a praly se sluníčkem. Sníh byl místy mokrý, místy namrzlý a místy na hromadách. Skupinka nadšenců si vypůjčila zase prkna. Karel odpočíval a už mu je úplně dobře. Vojta se v bufetu přejedl langošů.  Verča nevybrala zatáčku a kolenu se to příliš nelíbilo. Na chirurgii vyrobili snímky a věnovali nám zprávu a ortézu.

K obědu byly řízky s chlebem, po lyžování česnečka se sýrem, šunkou a chlebovými kostkami, k večeři krůtí rolka s bramborovou kaší a zmrzlinový pohár. Večer máme vyhlášení vítězů a diskotéku. Zítra ráno balíme, uklízíme a vyrážíme směr Praha. Už se na vás těšíme.

Mokrý čtvrtek 21. 2.

Po snídani byl na programu biatlon. Terče obalila hustá mlha a řada závodníků se proto trefovala zcela mimo. Holky střílely lépe než kluci. Pak jsme naskočili do autobusu a vyrazili do Liberce. V bazénu se nikdo neutopil, Matějovi ošetřili plavčíci krvavou nohu. Nejlepší byla velká skluzavka, chodníčky a vířivka. Cestou zpět jsme se stavili na krátký rozchod v Turnově. Je tu totiž spousta zajímavostí – Tesco, Pepco, cukrárna, vietnamské bistro a veřejné záchodky. 

K obědu byl balíček na cestu, k večeři vepřové na kmíně s rýží. V bazénu se nikdo neutopil. Večer jsme hráli stínové divadlo, stříleli a vyráběli tarantule z vlny. Někteří se popíchali jehlou na plstění. Matějovi vyšel z pavouka papoušek. Verča má zatím mandelinku. 

Mokrá středa 20. 2.

Úterní večerní lyžování dopadlo výborně. Na sjezdovce prý vůbec nepršelo. Ráno nás ale čekal zástup mraků a poprvé i neumrzlá sjezdovka. Několik odvážlivců vyrazilo na prkna a tak se v mokrém sněhu i pováleli. Po obědě jsme si dali závody ve sjezdu. Sníh je mokrý a těžký. Po návratu ze sjezdovky jsme se zahřáli u několika menších soutěží. Po večeři jsme skládali domino. Soutěžili jsme o stavbu 800 kostek tak, aby spadla co nejrychleji. Štěpán, Anetka, Natálka a Bětka stavěli s rozvahou a zvítězili. Všichni ostatní se hodně vztekali, protože jim kostičky padaly, když padat neměly.

Výsledky sjezdu zveřejníme v pátek. K obědu byly plněné bramboráky, pak bramborová polévka a večer buchtičky. Lucka si natloukla na prkně, nikdo jiný si nenatloukl. Karel už má menší rýmu. Báru dnes neposlouchaly lyže. Někteří projevovali u domina nedostatek trpělivosti a byli vzteklí, hlasitě křičeli a používali nevhodná slova. Zítra vyrážíme do Liberce.

Slunečné úterý 19. 2.

Dnes nám tu ještě svítilo skoro celý den sluníčko. Lysá hora ale měla od rána opar :). Tak jsme si hned dopoledne dali závody ve slalomu. Síly změřili všichni účastníci. Matěj v cíli sprostě nadával. Verče se rozepla zákeřně bota mezi brankami. Anetka chtěla závodit bez hůlek. Štěpánovi bylo jedno, jaký má čas. I odpoledne jsme hoblovali kopec. Dvojčata už jezdí sama na kotvě (každá na své) a nikoho k sobě nechtějí, jen nosiče holí, ten smí ale použít až kotvu další. Matěje s Radkem brzy vyloučí z přepravy na vleku a budou chodit do kopce pěšky. Anetka se Sofčou dnes jezdily bez hůlek ale na vleku se chovaly slušně.

V 16.30 začalo pršet. A protože když prší je to ta pravá zábava,  odjela skupina zdatných lyžařů na večerní lyžování. Skupina méně zdatných ale rozumných hrála v jídelně bowling.

K obědu byly párky zapečené v těstíčku. V bufetu došly klobásy. V 17.00 pórková polévka, k večeři vepřové, zelí a bramborové knedlíky. Proč nejedí  děti maso? Bětka a Zuzka kašlou, Karel má trochu rýmu. Vendula zlomila hůlku. Lucka jezdila celé odpoledne na sjezdovce jako pes.

Slunečné pondělí 18. 2.

Od rána svítilo sluníčko. Na horním konci vleku je na tričko a opalovačku. Na spodním konci v údolí jsou omrzlé větve i v poledne.  Dopoledne jsme zlepšovali lyžařskou techniku, odpoledne jsme závodili ve skoku na lyžích. Dvojčata nezávodila, ale bavilo je, jak ostatní lítají. Výsledky zveřejníme v pátek, zatím je to tajné. Fronty na vleku byly dnes o poznání kratší. Lucka se válela po sjezdovce, protože se dívala, jestli nekříží cestu Vendule a Standovi. Karel se válel pod skokánkem, protože chtěl skočit nejdál. Karel a Adam vypadli z vleku. Natálka jezdí z kopce a vypadá to, že lyžuje. Bětka s Míšou už jezdily skoro se všema vedoucíma a taky s Vojtou, s Matějem, s Radkem, s Leou a s Verčou, obě už sjedou i červenou sjezdovku. Zuzka jezdí s dvojkou a aby jí neujeli, jezdí rychleji. Karel jezdí rychle a občas dělá i obloučky. Sofča a Anetka jezdí spolu, berou s sebou i Štěpána. Radek a Matěj se řítí kopcem dolů, ještě si nenatloukli. Verča s Leou se taky řítí ale vypadá to bezpečněji.

K obědu bylo rizoto se sýrem, po příjezdu zeleninová polévka, k večeři rajská omáčka. 

Míša nekašle, Radek nekašle, Zuzka kašle trochu, Bětka kašle, ale je to o poznání lepší než včera.  Nikdo si nic nezlomil, nikoho nebolí v krku, nikdo není lazar. 

Večer nás čekají bodovací soutěže a hry.

 

Slunečná neděle 17. 2. 2019

V sobotu jsme dorazili živí na Jizeru. Ubytovali jsme se a večer jsme promítali film Sám doma. Na bodovací nástěnce jsou již první body. Neděle byla krásná a slunečná. Na kopci by nemusela být skupina německých turistů a odjet by mohli i někteří další.  Fronty jsou trochu delší, než jsme zvyklí. Jinak je krásně a celý den svítilo sluníčko. Dole u potoka je ale pěkná zima i v poledne. Všichni  jezdíme na velkém kopci a někdy to i vypadá jako lyžování.  Na lyžích se nikomu nic nestalo. Večer hrajeme hru na pečení pizzy a slavíme s Karlem narozeniny.

V sobotu k večeři byly kynuté knedlíky s borůvkami, v neděli k objedu zapečené těstoviny, po příjezdu z lyží frankfurtská polévka a k večeři ryba s bramborem.

 

 

Podrobné zprávy: všichni lyžujeme, dvojčata umí jezdit na vleku – na kotvě i na pomě. Míša jezdí jako ďábel a točí obloučky. Bětka točí pomalu, zato častěji padá. Zuzka už zmákla delší lyže a tak se zítra stěhuje do druhého družstva. I Vojtovi se líbí na delších lyžích. Banda puberťáků se řítila celý den kopcem a tak jsou unavení a nemají čas vymýšlet blbosti.

Vojta, Adam a Karel mají bordel v pokoji, všichni sušíme mokré boty a rukavice.  Někteří měli i mokré zadky :).

Radek pokašlává pouze velmi lehce, protože to má zakázané. Míša se Zuzkou nekašlou skoro vůbec, Bětka kašle i za ostatní, po polévce slupla kapičky a tváří se vesele. Nikdo nemá teplůtku, nikdo si nic nenarazil ani nezlomil.

 

Tato stránka využívá souborů cookies. Používáním webu vyjadřujete souhlas.