Základna NUI PEK – Centrální Vysočina Jižního Vietnamu, několik kilometrů od vietnamsko-kambodžské hranice, v provincii Pleiku.

Několik příštích dní náš nový domov. Jen co jsme se zabydleli, čekala nás první ostrá akce – podařilo se nám objevit Ho Či Minovu stezku, která slouží jako zásobovací trasa jednotek VC. Také jsme zničili několik jejich skladišť.

Díky chybě zpravodajců se jeden kluk od nás dostal do zajetí, proto jsme museli projít tunely Vietcongu. Strašné místo, málokdo by v těch tunelech chtěl bloudit dobrovolně. Našeho kluka – Marvina jsme nakonec vysvobodili a tuhle operaci si budou vojáci Vetcongu pamatovat dlouho.

PS: když zrovna nemáme nohy v bažině, zdokonalujeme své znalosti a schopnosti.

V okolí základny máme zprávy že se pohybuje velké množství nepřátel. Dnes jsme museli evakuovat základnu na kopci Dong Tham Hanh kde je umístěná radiostanice, která zajišťuje spojení s několika jednotkami v Kambodži.  Congové se na nás hrnuli ze všech stran, naštěstí tam nikdo z nás nezůstal a naši kluci se z Kambodži taky dostali včas. 

Dnes (čtvrtek) se vydáváme na masivní útok. Dle zpravodajců se v okolí ruin chrámu Po Tlong Karai usadila větší jednotka VC a NVA, údajně snad i velení pluku. Vydáme se jim trochu pocuchat nervy.

Jelikož však v okolí základny je stále živo, jsme nuceni zavést pohotovostní stav a hlídky 24/7.