Páteční dopoledne strávily obě mafiánské skupinky budováním nových základen – „barů“ v okolí tábora. Bohužel počasí nám příliš nepřálo a proto se budou muset obě skupiny do pokračování výstavby vrhnout až nám bude počasí více nakloněné. Jelikož mezitím padlo několik pokut,museli naši mafiáni splnit pár úkolů pro získání další výplaty. V této části si vedli lépe modří a proto jim patří částka 5500 kapronů.

Večer se počasí trochu umoudřilo a mohli jsme zakončit výcvik nováčků si přestřelkou v remízku s laserovými zbraněmi.

Život mafiána není žádný med, hned první den čekala naše táborníky konfrontace s místním policejním sborem. Naštěstí nebyly zjištěny žádné prohřešky a tak mohli naši čerství mafiáni pokračovat v činnosti. Po odchodu policie se velení ujal samotný Don Čapíni aby nováčkům předal „výplaty“ které si vysloužili v době před táborem a aby vysvětlil jak se má správný mafián chovat a co musí umět. 

Hned poté začal výcvik nováčků. Trénoval se hod molotovem na cíl, mafiánská etiketa, také jsme si vyzkoušeli dva americké národní sporty (baseball a americký fotbal). V odpolední části čekala mafiány degustace nápojů a výběr vhodných kombinací do nově budovaných barů vlastněných syny Dona Čapína.

V sobotu se konečně ukázalo sluníčko a naši mafiáni mohli vyrazit do první pořádné akce. V dopolední části programu bylo potřeba zajistit dodávku alkoholu do barů. V první části se do skladu alkoholu pro zásoby vydala skupinka modrých mafiánů pod velením Jirky a červení pod velením Vojty měli za úkol naplánovat a provést přepad. Červeným se v této misi dařilo lépe a tak modří skončili s nulovým ziskem bodů.

V odpolední části programu bojovali mafiáni o nová území a zde se modří naopak ukázali jako dobrý soupeř, červené přestříleli a získali tím nová území.

Večer jsme úspěšně zakončili zkouškami na vyšší hodnosti.