Odměnou pro vítěze byl den strávený na střelnici. Po úvodním teoretickém seznámení se zbraněmi, jejich fungováním a obsluhou (bezpečná manipulace) jsme si jako první vyzkoušeli střelbu z brokovnice. Po trochu nejistém začátku a „osahání“ již byli všichni zcela pohlceni střelbou ze všeho možného i nemožného co jsme měli k dispozici. Pod pozorným dohledem jsme si mohli vyzkoušet nejen „obvyklé zbraně“ jako například Glock, či Colt 1911, nebo revolverová klasika Smith Wesson, ale také jsme měli možnost vystřelit si z izraelské UZI či české útočné pušky VZ.58. Samozřejmě nechyběly ani české klasiky typu ČZ83 či dlouhá malorážka ZKM451 opatřená optikou nebo brokovnice-dvojka. Nemalým oblíbencem byl také malorážový revolver.

 

Jako bonus jsme mohli vidět střelbu z předovky což byl pro všechny přítomné rozhodně zajímavý zážitek. Zvláště co se používaného střeliva a rychlosti nabíjení týče.

Dne 16.6. se náš oddíl – přesněji řečeno jeho část, tým modrých, ve složení Štěpán, Vojtíšek (Muchobijec) a Jiřík (Kosťa), vypravil za odměnou za výhru v celoročním oddílovém bodování. Tým modrých utržil krásných 655 bodů, červeným vítězství uteklo vážně jen o fousek. Na srovnání skóre s modrými chyběly pouhé 4 body. No co, příště to chce více krotit slovník viď Hippo.

Nutno podotknout že nejvíce „zkoušenou“ zbraní byly zejména VZ.58, dlouhá malorážková puška a americká klasika Colt 1911. Výkon některých střelců byl překvapivý, zvláště s přihlédnutím k faktu, že stříleli poprvé. Někteří překvapili i jinak (to jen tak někdo neumí, netrefit se s brokovnicí 😀 ). Nicméně zážitek ze střeleb byl veskrze pozitivní, nebojím se tvrdit, že někteří by se jistě uplatnili i na trochu vážnější úrovni – například ve střeleckém klubu.

Na konci akce došlo také na trochu „srandastřelby“ kdy jsme měli možnost experimentálně znehodnotit nefunkční mobilní telefony. Myslím že po našem zásahu už si s nimi asi nikdo nezavolá…

Závěrem akce mohu jen dodat, děkuji za příjemně strávené dopoledne ve společnosti fajn lidí, a doufám že příští rok si to budeme moci zopakovat zase pro změnu s červeným teamem. Věříme vám.

Pár moudrých slov na závěr:

Kosťa má rád tvrdé salámy (například lovecký salám)
Zásobník zpravidla do předpažbí nepatří.
Z některých zbraní lze střílet opravdu čímkoli.
Když nemůžeš najít Vojtu, pravděpodobně sedí u mobilu.
Malorážka naprosto v pohodě dostřelí na 50 metrů, takže pokud to nejde, je to většinou rukama.
Televize hrozně lže, mobilní telefon člověka nezachrání ani před zásahem z malorážky, natož z pětačtyřicítky.