Dne 21.1. se Branný oddíl SOSNA – FOX sešel v úctyhodném počtu 9 členů. Po krátké zastávce v klubovně, kontrole docházky jsme se zrychleně přesunuli na blízkou tramvajovou zastávku. Naší cílovou stanicí byl pražský JUMP PARK. Po rychlém převléknutí do sportovního oblečení nás čekal brífink ohledně bezpečného chování v areálu. Poté už jsme se mohli naplno vrhnout do „hopsání“.

Trampolíny byly všude kam oko dohlédne. Malé, velké, trampolínové pásy, dokonce i na některých stěnách byly trampolíny. Také jsme si vyzkoušeli trampolínovou vybíjenou a basketbal. Opravdovou výzvou ovšem byl skok do FOAM PIT – jáma plná molitanových kostek. Určená převážně pro trénink akrobatických triků. Například salta a podobně. Popravdě, skočit správně salto se nakonec ukázalo poměrně jednoduché, o mnoho složitější bylo se z oné jámy vydrápat ven.

Mutno podotknout, že všichni členové této výzvě dostáli na výbornou. Někteří s obtížemi, někteří levou zadní. Každopádně jsme svoji fyzičku potrénovali pořádně, navíc jsme přeci SOSNA – FOX, MY SE NEVZDÁVÁME 🙂

Po návratu do klubovny jsme se rychle nasvačili a poté jsme se vrhli na další bod našeho programu. Opět jsme si řekli něco o první pomoci a na členy oddílu čekala další simulovaná nehoda. Vedoucí se jako zranění pohybovali v klubovně a čekali na svého „ošetřujícího“. Bohužel tuto simulaci přežil pouze jeden ze čtyř vedoucích. Tady budeme opravdu muset hodně přidat.

Posledním bodem programu byl nácvik obrany proti noži. K dispozici jsme měli čtyři tréninkové gumové nože. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli , že obrana proti noži není nic snadného a i po letech tréninku a mnoha zkušenostech je to velmi složité. Budeme trénovat dále. Tento nácvik přežili všichni ve zdraví 🙂

Celý oddíl si akci velmi užil, nikdo kupodivu nepřišel k úrazu a všichni jsme se mohli vrátit živí a zdraví domů (až na simulující vedoucí )