Oddíl Sosna-FOX se letos od svého oficiálního zahájení činnosti zúčastnil velkého celorepublikového setkání týmů a oddílů. Toto setkání se konalo v Mladé Boleslavi. Samotné manévry probíhaly v prostoru bývalé vojenské základy Hradčany.

V pátek, po příjezdu na základnu – základní škola v Mladé Boleslavi, čekalo náš oddíle vřelé přivítání a následně jsme se ubytovali. Během celého podvečera probíhaly přípravy našeho oddílu – bylo potřeba nabít baterie, zkontrolovat výstroj a výzbroj a připravit vše na sobotní manévry. Také jsme se seznámili s ostatními oddíly a jak se po „vojensku“ říká, obhlédli situaci a naše potencionální protivníky.

Po obhlédnutí výzbroje ostatních hráčů někteří členové našeho týmu trochu ztratili odvahu, nicméně i přes počáteční obavy jsme byli odhodláni hrát naplno a s odvahou.

Druhý den, v sobotu ráno po lehké snídani se oddíl vystrojil a vyzbrojil a vyrazili jsme spolu s ostatními účastníky autobusy do prostoru misí – bývalé vojenské základny Hradčany. Po příjezdu byli po oddílech hráči rozděleni do dvou týmů. První tým červených představoval Kolumbijskou armádu. Modrá barva patřila hráčům, kteří představovali policii Bogoty. Náš oddíl a také oddíl z Ústí nad Labem byl označen červenou páskou. První mise se jmenovala „drogové laboratoře“.

Úkolem obou týmů (červených i modrých) bylo najít a obsadit laboratoř, ve hře jich bylo celkem sedm a jejich poloha nebyla z počátku známá. Jakmile byla laboratoř obsazena, měli se hráči podepsat na připnutou kartičku (čas a barva týmu – tedy červená nebo modrá). Za každých dokončených dvacet minut kdy tým, nebo skupina laboratoř udržela obsazenou se přičítal bod. Avšak udržet laboratoř nebyl vůbec lehký úkol. Zvláště poté co se do hry zapojili místní domorodci. Domorodci disponovali velmi slušnou výzbrojí a hlavě několika těžkými kulomety, nicméně byli přístupní úplatkům a vyjednávání. Několikrát za hru se tedy stalo že pomáhali střídavě červenému nebo modrému týmu podle toho „kdo víc zaplatil“.

První misi na počet bodů vyhrál tým červených představující kolumbijskou armádu. Náš oddíl se na výhře podílel mnoha urputnými boji a odvážným střežením obsazených drogových laboratoří. Jmenovitě například vojín Radek Hilas a vojín Jiří Nesvačil, ale i ostatní členové oddílu zaslouží obdiv. Po krátké pauze na oběd a občerstvení jsme dostali zprávu od místní rozvědky že nad kolumbijskou džunglí bylo sestřeleno zásobovací letadlo. Pilot letadla se nacházel na území ovládaném místními domorodci. Samozřejmě obě naše armády chtěly tohoto pilota zajmout živého. Proto jsme se rychle přesouvali do oblasti předpokládaného výskytu pilota. Náš oddíl se ovšem dostal do léčky a byli jsme napadeni zezadu nepřítelem (Bogotská policie). Po urputném a dlouhém boji mise bohužel skončila nezdarem.

Třetí misí a zároveň také poslední byl sběr vzácných a velmi cenných orchidejí. Jak jinak než na nepřátelském území domorodců. Tentokrát nezáleželo ke které armádě patříme, ale hrál každý oddíl za sebe. Úkolem každého oddílu bylo přinést co nejvíce „orchidejí“ ty představovaly barevné papírky. Každý papírek měl přitom podle poptávky jinou hodnotu. Pokud hráč donesl papírek na velitelství získal tím body pro svůj oddíl. Každý hráč však mohl nést pouze tři kusy a pokud byl během přesunu na velitelství „zabit“ musel všechny papírky nechat na místě.

Díky skvělým výkonům všech členů našeho oddílu se Oddíl Sosna – FOX umístil na skvělém TŘETÍM místě. Za toto umístění patří velké vyznamenání a díky všem členům.

Poté následovalo balení výstroje a odjezd na základnu. Součástí večerního programu byla exkurze do místního muzea s vojenskou tématikou. Zbytek večera byl volný program. Zahráli jsme si deskovky, povídali o misi, co se nám povedlo, nebo  nepovedlo. Druhý den po snídani proběhly od deváté hodiny střelecké soutěže a také ukázka práce psovoda městské polici Mladá Boleslav. Ve střeleckých soutěžích na krásném třetím místě skončil vojín Vojta Rein. Tímto velká gratulace. Ostatní bohužel budou muset hodně trénovat. Po vyhlášení nás čekal odjez domů.

Věřím že si tuto akci všichni z oddílu velmi užili (já tedy rozhodně ano) a myslím že to velmi prospělo. Vyzkoušeli jsme si akci většího formátu, s cizími týmy a jednotkami, které byly na různých úrovních. Máme se co učit, ale náš výkon a hra byla velmi pěkná. Chci tedy tímto článkem vzdát hold všem našim členům. Byl to skvělý víkend!