V neděli 18.2. se náš oddíl opět sešel. Po dlouhé zimě jsme se rozhodli trochu protáhnout kosti a vyběhat se v naší oblíbené LASERaréně. Kupodivu tentokrát nikdo nepřišel na sraz pozdě, tudíž jsme mohli v 9:00 začít program. Na začátek jsme si v teple klubovny pustili videa ohledně efektivity maskování v různých prostředích. Každý z oddílových členů dostal do ruky laserové ukazovátko a úkolem bylo na videu najít kde se zrovna schovává náš „tester“. Vyzkoušeli jsme si několik videí s různými maskovacími vzory. Namátkou například český maskovací vzor „jehličí“, nebo také americký multicam, případně také americké Tiger stripe. Úspěšnost objevení testera byla různá, nicméně musím pochválit všechny členy oddílu. Pokud vezmu v úvahu kvalitu záznamu a také kvalitu promítání, pořád to byl super výkon. Každopádně by to ale chtělo na příště méně fixlovat že děti? 😀

Před jedenáctou hodinou jsme se vydali sněhovými závějemi do arény (no dobře, přiznávám, prostě jsme se líně loudali, ale sníh fakt byl) . Čekaly tam na nás objednané dvě hry. V aréně byla pro některé překvapivě tma, žejo Helčo a Lucko… Nicméně první hru jsme si zkusili po týmech. Celkem byly 4 týmy. Modří, zelení, růžoví a červení. Dle přiložených obrázku níže se v první hře vedlo nejlépe červeným ve složení  Helča, Mates a Péťa. Druhou hru jsme se zkusili rozdělit na dvojice a jednu trojici. Nejlépe si tentokrát vedla dvojice červených ve složení Mates a Radek. Myslím že až na tmu a občasnou srážku se živými i neživými předměty se nám akce v aréně vydařila a užili jsme si to. Rozhodně máme v plánu se zase vrátit.

 

Po krátké svačince a návratu do klubovny nás čekal rychlý oběd (prosím o tichou modlitbu za instantní čínské polévky :). Jakmile byli všichni po jídle, vrhli jsme se s chutí na zbytek programu – dokončení videí o maskování. Zároveň jsme se v druhé půli programu více zaměřili na pochopení jak maskáče vlastně fungují, za jakých podmínek fungují dobře – tedy maskují, a kdy nejvíce hrozí „demaskování“ tedy že maskovací uniforma selhává a tudíž je člověk naopak více vidět. Také jsme se přesvědčili že pohyb velmi rychle upoutá lidské oko, zvláště ten rychlý.

Tradičních pár mouder a hlášek z naší akce:

Když nemáš strom, naraž alespoň do zdi.Čínská polévka spasí všechny hladové.Pokud to ve tmě za rohem bliká, spíše než nepřítel tam stojí tvůj spoluhráč.Ne vše co se tváří jako hromada větví/listí skutečně je hromada větví/listí.Na záchodě se před prací neschováš. I na jaře může sněžit.