Budík zvoní. Jsou čtyři hodiny ráno. Ježiš, co se děje? Proč tak brzy? A jo, už vím, dnes je Český den proti rakovině, snad největší a nejznámější sbírková akce u nás. No jo, tak já už tedy vstávám.

Stejně jako v předchozích letech se k této sbírkové akci připojila i naše skupina. Vytvořili jsme 4 dvojice a jednu trojici a s úsměvem a taky trochu zívajíc jsme vyrazili do ulic Prahy prodávat kytičky – někteří už v 5 ráno, ostatní se postupně přidávali, stejně jako se začala žlutit celá Praha.

Letos se počasí opravdu nevyvedlo, byla zima a pršelo, většina „žluťásků“ se tak stáhla do vestibulu metra, kde tak stála jedna dvojice vedle druhé :(.

Zatímco brzy ráno, jsme prodávali sami, kolem osmé hodiny jsme kytičkových dvojic potkávali desítky, kolem poledne se ale začaly vytrácet a odpoledne jsme v Praze prodávali skoro sami.

A pak už jen počítání na poště, společné focení a hurá domů. No dobře, tak rychlé to nebylo. Na poště se počítalo hodiny, v Praze na Arkádách, dokonce tak plný vak ještě neviděli :D. ale protože jsme letos vaky na poštu odnesli a až po čase se pro ně vrátili, neproseděli jsme na poště hodiny a hodiny jako v předchozích letech.

Narazili jsme i na „hrubce“, ale lidí, kteří si žlutý kvítek vyjadřující podporu a pomoc nemocným koupili, byla většina :).

Po dlouhých hodinách byl náš maraton u konce, a ačkoliv jsme měli uťapané nožky a vytahané a promrzlé ruce, nelitujeme, pomohli jsme dobré věci a dokázali, že pionýrský Ideál Pomoc není jen slovo. Stálo to rozhodně za to – prodali jsme opět přes 6000 kytiček a vybrali krásných 163.456,- Kč.

Všem, kteří si od nás, ale i od ostatních prodejců, kvítek měsíčku lékařského koupili, moc děkujeme. Velké díky patří ale i těm, kteří hodiny a hodiny vydrželi prodávat stovky a stovky kytiček.