Je čtvrtek a blížíme se ke konci táborových dnů. Dnes proběhla celodenní závěrečná hra na téma Harry Potter a Kámen mudrců, z něhož si útržek  včera děti poslechly jako pohádku na dobrou noc. V rámci hry ušly děti cca 20km, a to i ti nejmenší!

Dodatek ke včerejšímu večeru: Večer jsme si nakreslili strach. Tak, jak je na papíře, si ho představujeme.

Dnes v ranních hodinách jsme vyrazili po oddílech na dobrodružnou výpravu jejímž cílem bylo získat kámen mudrců podle slavného Harryho Pottera. Na své cestě jsme jako prvního potkali rozzuřeného Chloupka. Pod jeho tlapami jsme uviděli mapu. Brzy nám došlo, že ji musíme získat. Chloupka bylo však nejprve potřeba uspat. Po několika peripetiích jsme mu zazpívali ukolébavku a on opravdu usnul. Podle získané mapy jsme po krátkém bloudění skutečně nabrali správný směr.

Když jsme dorazili k dalšímu úkolu, čekalo nás ďáblovo osidlo. Cílem bylo proplést se pavučinou aniž bychom se ji dotkli. Kdo úkol splnil jako první, zachránil zbytek oddílu a ti, co ho před ním nezvládli, museli na stanovišti zůstat, stejně jako u všech ostatních. Odměnou nám byl další bod na mapě, kde nás čekal nový úkol.

Když jsme dorazili, vybrali jsme odvážlivce, který půjde úkol plnit. V lese byly rozvěšeny desítky klíčů. V časovém limitu musel najít ten, jež otevíral tajnou schránku, ve které byl další směr naší cesty. Ačkoliv jsme úkol splnili, přišli jsme o několik členů týmů a říkali si, že už to horší nebude.

A opravdu. Dalším úkolem bylo sehrát partii buďto v dámě nebo v šachách. Zde jsme další směr naší cesty získali mnohem snadněji. To jsme ale nevěděli, co nás čeká dále. Posledním úkolem byly totiž Snapovi lektvary, kde jsme museli vyřešit logickou hádanku. A to byl teprve oříšek! Nakonec jsme úkol splnili, ale přišli jsme o další členy týmů. Získali jsme poslední bod na mapě, kde jsme potkali samotného Brumbála a nalezli každý svůj kámen mudrců. Následně jsme byli všichni Brumbálem posláni zpět do tábora.

Večer nás čeká táborák a cesta k čarodějnici. Všem rodičům připomínáme, že návrat do Prahy plánujeme skutečně na sobotu v cca 13.00, přesný čas bude záležet zejména na dopravní situaci a rychlost balení. Pokud plánujete odvoz z tábora přímo, je to možné do cca 11.00 a je třeba nahlásit odvoz předem přes SMS na číslo 606 239 605.

Osobní zprávy: Michal chce mít uříznutou nohu. Zkoušel si jí totiž ukousat, ale nebylo ono.