Dopoledne jsme si vyzkoušeli, jak se žilo hraničářům i jak  těžké to měly právě s hraničáři potulné tlupy hledačů pokladů.  Odpoledne jsme se vypravili do sluje tajemného čaroděje a zmocnili jsme se části jeho pokladů. Po svačině jsme si vylepšovali své schopnosti podle povolání.  Večer jsme vyrazili na další výpravu do jeskyně.

Celý den je slunečno, fouká vítr. V bazénu je spousta vody, škoda, že na něj nemáme nikdo čas.

 

K obědu jsme si dali meruňkové knedlíky, které jsme si vlastnoručně ukouleli, šlo to skvěle i Erikovi a Honzíkovi. K večeři byly šumavské topinky. Na otázku, zda Vašek jí, odpovídáme ano – knedlíky si přišel přidat dvakrát.  Eliška se řízla do prstu. Michal má puchýře na prstech u nohy. Matěj si podvrknul kotník. Vojtovi luplo v koleni, když dělal dřepy, Králíka svědí dva pupence, Vojta se škrábnul do kolena. Elišku chtělo večer sežrat klíště, Matěj ulovil dvě klíšťata pod hodinkami, Filipovi tekla krev z nosu, Natálku píchla tráva do nohy. Filipovi a Štěpánovi vybuchla ve stanu asi menší bomba. Dneska dorazil Pavel a posílí osazenstvo kuchyně.

Gratulujeme všem rodičům, kteří vybavili své dítě na tábor bílým ručníkem, až se vrátíme, přečtete na něm celou táborovou historii. My to víme, pravidelně jim je rozdáváme vždy, když je někde zapomenou. Ručník se totiž dá použít jako polštář, jako podložka na ležení na trávu i jiné podklady. Dá se na něj stoupnout v umývárně, když si myjete nohy, to je totiž jednodušší než si střídavě sundat jednu a druhou botu. Jde do něj utřít ešus i  úplně špinavé ruce. To samozřejmě není všechno, ve druhé polovině tábora budou některá povolání trénovat i maskování :). Stanete se tak majiteli jedinečného artefaktu a nakonec na tom budete i líp, než řada jiných rodičů, protože k několika ručníkům se již dnes žádné děti nehlásí.