Dopoledne jsme vyrazili na obhlídku okolí tábora, brodili jsme se vysokou travou, hráli hry, prošli les a někteří si s sebou nesli i trička na domalování. Odpoledne si mohli vybrat: příprava těsta na pravou italskou pizzu, výroba koláže z přírodnin, kočičí přání, panenky z vařeček, omalovánky, domky pro skřítky, piškvorky. Druhá část odpoledne byla věnována nácviku lidových tanců. V Červené Řečici se tančila polka, v Modrovousech mazurka, na Žlutém vrchu kolový tanec. Zelená Lhota zvládla baletní představení. Večer jsme zahájili vzájemnou výukou tanců, pak se to ovšem zvrhlo ve vesnickou diskotéku.

Počasí bylo příjemné, dopoledne chladné, odpoledne slunečné. Hlídka od půlnoci pozorovala zatmění měsíce.

K obědu byly milánské těstoviny, k večeři vývar z pečených kostí se zeleninou a nudlemi a ve druhém kole koláče od Aničky. Máme hodně dětí, které nejedí zeleninu a maso a málo dětí, které nejedí koláče.

Boty z pondělka nám už skoro všechny uschly. Filip si rozbil koleno, když honil míč, Eliška první se škrábla škrabkou, Natálka se pere s Tadeášem, Eliška druhá se pere s Vojtou, holky nevyhrály.  Králík si maže nos, protože má trochu rýmu, už je to ale hepčí.  Ulovili jsme první klíšťata.