V úterý 8. 5. jsme se rozhodli v rámci státního svátku vyrazit do TEPfaktoru (česká obdoba Pevnosti Boyard), tu pražskou jsme vyzkoušeli na podzim a teď nás čekala se svými 25ti úkoly (každý v jedné místnosti) ta větší v Chotilsku. Skupinka 10ti odvážných se sešla už v sedm ráno na nádraží (no vlastně 9ti, Ráďa zaspal a tak dorazil po své ose až na místo) abychom se vydali vstříc velkému dobrodružství a že opravdu velké bylo :).

Rozdělili jsme se na tři skupinky, jednu vedoucích – Lůca, Martin a Vendy, jednu dětskou Mates, Michal a Áňa a třetí kombinovanou Jirka, Radek, Lenka a Helča. Přivítala nás obsluha ve stylu afričanek, protože měli zrovna africký měsíc. Seznámili nás s hrou, a tak jsme se mohli vrhnout na první úkoly.

Nejprve nás čekalo dvacet základních úkolů, vždy pět ve čtyřech kategoriích – zručnost, síla, inteligence a trpělivost, a tak jsme např. prolézali pavučinou, lezli přes točité válce, přelézali po pneumatikách, vhazovali míčky do otáčejících se terčů s otvory, řešili vědomostní kvíz, posouvali míčky bludištěm, proplovali bazénem plným velkých míčů a mnoho dalšího.

Vždy musel každý úkol splnit celý tým, mohli jsme si pomáhat, ale plnit museli všichni, prostě bez týmu to nešlo a spolupráce byla obzvláště v některých úkolech klíčová. Občas se stalo, že jsme některé úkoly řešili na více pokusů, no hodněkrát 🙂 (rekord je 24 pokusů na jeden úkol :)), počet pokusů totiž naštěstí není omezen, někdy nám na konkrétní úkol došel čas, jindy se např. někdo dotknul země, tam kde neměl nebo jsme jen hned nepochopili, co máme dělat a tak jsme opustili místnost a vrhli se na úkol znovu od začátku, než jsme ho nesplnili

Po splnění základních 5ti úkolů z každé oblasti přišly na řadu bonusové úkoly (tedy 4 celkem), za jejich splnění jsme získali indicie a z těch jsme pak hádali finální slovo. Nejlepší bonusové kolo bylo rozhodně v kategorii síla tzv. Koloseum, kde byly 3 točící se koláče, po kterých se mělo přeskákat do cíle, ale cestu znepříjemňovaly obrovské koule (míče), které nás z koláčů chtěli shodit. Tento úkol vyhodnotili úplně všichni jako nejlepší 😀

Ale zpět k indiciím, když jsme vymysleli slovo hodící se ke všem 4 indiciím, šli jsme zkusit štěstí u pokladu. Dvěma týmům se to povedlo a tak vyluštili poslední 25 úkol. Třetímu týmu bohužel došel čas. Měli jsme celkem 4 hodiny. Ti, co měli splněno dříve, šli do úkolů, které se jim líbili znovu :).

Náramně jsme si to užili, všichni nakonec měli splněno dost úkolů a tak získali medaile a o zážitku štěbetali ještě celou cestu do Prahy :). Senzační akce, určitě si to někdy zopakujeme nebo příště možná TEPfaktor v Praze.