Ani letos jsme nemohli chybět na Českém dni proti rakovině, který byl ve středu 16. května. Vytvořili jsme sedm dvojic a s úsměvem jsme vyrazili do ulic Prahy prodávat kytičky – někteří už v 5 ráno, ostatní se postupně přidávali, stejně jako se začala žlutit celá Praha.

 

Okolo osmé hodiny jsme kytičkových dvojic potkávali desítky, kolem poledne se vytrácely a odpoledne jsme v Praze prodávali skoro sami. Stejně proměnlivé jako množství prodávajících dvojic bylo i počasí, které nám opravdu nepřálo. Celý den chvílemi pršelo a tak se prodávalo především ve vestibulech metra.

 

A ačkoliv jsme s penězi na poště strávili další tři hodiny 🙁 čekáním na spočítání (a že někteří nejen usínali, ale opravdu „vytuhli“) a domů se většina dostala až kolem 20.00 hodiny, nelitujeme, pomohli jsme dobré věci a dokázali, že pionýrský Ideál Pomoc není jen slovo.

 

Narazili jsme i na „hrubce“, ale lidí, kteří si žlutý kvítek vyjadřující podporu a pomoc nemocným koupili, byla většina, včetně několika cizinců :).

Náš maraton skončil po téměř 14 hodinách, a ačkoliv jsme měli uťapané nožky a vytahané ruce od peněžních vaků, stálo to rozhodně za to – prodali jsme přes 6000 kytiček a vybrali 165.651,- Kč, 12 eur a 1 cent 🙂.

 

Všem, kteří si od nás, ale i od ostatních prodejců, kvítek měsíčku lékařského koupili, moc děkujeme. Velké díky patří i těm, kteří hodiny a hodiny vydrželi prodávat stovky kytiček.

 

 

 

Hlášky dne: 

  • Kupte si kytičku – Já už jednu mám – tak ještě druhou, třeba pro manželku – já nemám manželku – aha – já mám manžela – tak pro manžela – no dobrá – 🙂
  • Jdeme si pro svačinu na místo (kde se nemá prodávat), ale odchytil nás jeden pán, tak jsme mu ji prodali, načež okolo nás projde jiný pán a mírně nakyslým tónem prohodí našim směrem – tak to je hustý tohleto – s veselým tónem dostal odpověď – tak si to rozřeď
  • Kupte si kytičku, kytičku na pomoc lidem s rakovinou – a nemáte nějakou na rakovinu – co? – já že bych koupil jednu pro tchýni