Letošní Turbánek neboli uzlovací soutěž O putovní pohár Zlaté růže měl jubilejní 25. ročník, který se konal 6.-7. dubna v Českých Budějovicích a my jsme na něm nemohli chybět.

Cesta vlakem byla velmi dobrodružná, i když jsme většinu času uzlovali, bylo to dlouhé, a tak jsme byli opravdu rádi, když jsme se v podvečer dostali konečně na místo. Nebyli jsme jediní, v pátek přijeli i dvě další výpravy z Prahy a tak jsme společnými silami pomohli s přípravou prostor a v pozdních večerních hodinách mohli začít trénovat na závodních stolech.

Ráno dorazily další výpravy a v sále se to začalo hemžit desítkami malých i velkých soutěžících připravených na samotné závody. A tak mohla začít kvalifikační kola v jednotlivých kategoriích. Byla velmi napínavá, každý měl tři pokusy a jakákoliv chyba, znamenala diskvalifikaci pokusu. Z každé kategorie postupovalo 6 nejlepších do finále, kde byly původní kvalifikační časy „zapomenuty“ a každý finalista měl tři nové pokusy. Do finálových kol postoupila ve své kategorii Áňa, Týna, Vendy, Lucka a Helča.

Z finálových kol si odnesli tato pořadí

Kategorie Jméno Čas (s) Umístění
ZT Áňa 26,21 5. místo
DS Lucka 22,11 4. místo
DS Helča 24,95 6. místo
DU Týna 33,14 4. místo
VE Vendy 18,54 3. místo

V umístění týmů, jsme za součet bodů za celý týmu získali krásné třetí místo. Ještě lépe jsme si vedli ve štafetě, kde jsme se ve složení Sofča, Helča, Lucka, Mates, Vendy a Ivča umístili na skvělém až neuvěřitelném druhém místě s časem rovných 30,00 s. (první začíná u stolu, zapne čas a uváže uzel, pak běží cca 3 metry k ostatním na startovní čáru, každý další vybíhá od čáry ke stolu, kde váže další uzel, doběhne zpátky a vybíhá další, poslední vypne po uvázání uzlu čas.

Všichni se velmi snažili, většina vylepšila svůj čas alespoň o pár vteřin, ti co s námi byli letos poprvé se sice neumístili, ale např. Sofča, začínala ve vlaku s časem přes minutu a dotáhla to na 40 sekund. Jen tak dále.

Už teď se těšíme na příští ročník.