V sobotu 6. dubna se konal již 26. ročník republikové uzlovací soutěže „O putovní pohár Zlaté růže“ a naše skupina na něm nemohla chybět. 10 odvážných vyrazilo v pátek z Prahy, přijeli jsme po sedmé, a tak zbýval čas na trénování ve všech koutech Jindřichohradecké pionýrské klubovny.

Od rána bylo možné trénovat již u soutěžních stolů tělocvičny gymnázia, kde po desáté vypukla samotná soutěž.

Kvalifikační kola mohla začít, každý závodník měl tři pokusy a chyba znamenala diskvalifikaci pokusu. Z každé kategorie postupovalo 6 nejlepších závodníků do finále. Ve své kategorii postoupili Verča Valtová, Kuba Slezák, Matěj Valta, Lůca Uhlíková, Bára Bulvová a Vendy. Většina ostatních ale nepostoupila jen o chlup, tak snad příště. 🙂

Hned po obědě začalo finále, každý závodník měl 3 nové pokusy. Rychlé sečtení výsledků a vyhlášení vítězů kategorií na sebe nenechalo dlouho čekat, to, aby mohlo proběhnout superfinále, kde si v jediném pokusu poměří mezi sebou síly vítězové jednotlivých kategorií. Tam jsme se bohužel nedostali, ale třeba Lůce to uniklo jen o 4 vteřiny.

Závody jednotlivců byly za námi, a tak přišly na řadu štafety – 6 závodníků z více věkových kategorií váže každý jeden uzel. A zde už jsme pozadu vůbec nezůstali, šestice odvážlivců v čele s Tobíkem, který byl na uzlech úplně poprvé a učil se je ve vlaku, vybojovala úžasné druhé místo a s časem 0:28.20 zůstala jen o 1.15 s na druhém místě.

Putovní pohár zlaté růže si odnese tým, který získá co nejvíce bodů za jednotlivce – body se počítají za každého finalistu, kromě kategorie nejstarších, podle jeho umístění v top 6. Naše úsilí přineslo ovoce v podobě 3. místa.

A příště? Sejdeme se opět v Jindřichově Hradci?