Z Prahy jsme vyrazili do Kaliště na Vysočině, kde jsme jako skupina byli úplně poprvé. A taky jsme jako první přijeli autobusem v čele s Luďou až k chalupě, správcová si nás hnedka fotila, zase trháme rekordy.

Ráno jsme vyrazili na první dobrodružství s Ládínkem a jeho psem Zorem na Bláznivou plantu, kde jsme zažili plno nových zážitků. Potkali jsme plno bláznů a hledali psa Zora, kterého nám při stopování bláznivých dopravních prostředků unesli.

Další planeta byla velmi zvláštní planeta, kde lidi byli pouze 2D a neskloňovali a nečasovali, tak jsme si napsali diktát podle jejich pravidel a zjistili jsme, že to vypadá hůř, než jsme si mysleli. Vojtíšek měl problém s vyjmenovanými slovy a s mně a mě. Erik zase většinu skvěle zvládl.

Jako třetí planetu, kterou jsme na své cestě potkali, byla planeta Pohádková. Kde nejdřív zlé čarodějnice krmili děti perníčkem, aby děti nemohli pospojovat pohádkové dvojce. Nakonec děti musely osvobodit princeznu tím, že svážou zlého draka.

Z Pohádkové planety jsme se přesunuli na planetu válečnou, kde jsme se na válku připravovali střílením na terče a poté jsme šli hrát hru s názvem drancování.

No a najednou tu byl výlet, ráno před odjezdem jsme ještě odcestovali na Zpívající planetu. Tady zdejší obyvatelé, když mluvili zpívali. Tak jsme po cestě tam a zpátky zpívali. Zajeli jsme na výlet do Pelhřimova a navštívili tam Muzeum kuriozit a rekordů a poté muzeum Zlatých českých ručiček.  Tady jsme se dozvěděli mnoho nových informací, následně jsme se vypravili do nedaleké Jihlavy. Zde jsme zašli do vodního ráje, jelikož si Honzík zapomněl plavky doma tak nešel a podnikl spolu s vedoucíma procházku po městě. Když jsme se vraceli domů děti se museli naučit znělku tohoto seriálu, šlo jim to hezky. Po příjezdu jsme si dali hudební kvíz a zazpívali znělky. V naší slavné porotě byli tito vedoucí: Vendy, Michal, Lenka.

Jelikož se nám blížilo Velikonoční pondělí tak jsme se vydali na proutky, abychom měli z čeho uplést pomlázky. Některým jedincům se na proutky nechtělo, tak vyrazili s pár vedoucíma na procházku. Následně jsme se vydali na planetu strojů, kde si děti vyrobily svoje rakety (vlaštovky) a představovaly je strojníkům, jak daleko doletí a jestli mají dobrý technický stav. Když strojaři všechno zkontrolovali, po krátké polední přestávce jsme barvili vajíčka, pletli pomlázky a jezdili s natahovací myškou. A aby naše vlaštovky nepřišly na zmar tak jsme si zahráli vybíjenou a místo míče měl každý svoji vlaštovku.

Poslední planeta, kterou jsme navštívili byla planeta Zločinu. Jako první nás na této planetě čekala hra, kdy jsme si ukázali, jak to tak v té mafii funguje. Pak jsme si zahráli hru na policajty a zloděje, při první hře vedoucí byli policajti a vodili děti do vězení a při další hře se to obrátilo. Večer jsme si zahráli deskové hry, které se nám hodily k mafii, jako Krycí jména nebo V pasti.

Poslední den ráno jsme vstávali trošku dříve, aby kluci mohli jít koledovat. Holky zůstaly se zbytkem vedoucích na baráku a chvíli malovaly perníčky. Mezitím jsme venku schovali vajíčka a poté je šly holky hledat. Pobíhali tam i zajíčci, kteří je hlídali a když někoho, kdo měl vajíčko, chytili, musel vajíčko odevzdat.

Kolem oběda se kluci vrátili z koledování a začalo velké uklízení a balení. Kolem půl 3 jsme odjížděli zpátky do Prahy. Všechny děti padly rodičům kolem krku. Myslím, že jsme si to všichni hodně užili. Až na pár bolístek, které zpravilo namazání a zavázání. Všichni už se těšíme na letní tábor.