28.9. jsme oslavili státní svátek po svém a vydali se se skupinou statečných a odvážných do TEPfaktoru (variace pevnosti Boyard).

Vytvořili jsme tři týmy a snažili se zdolat všechny záludné úkoly v 10 zákeřných místnostech. V podstatě se jednalo o překážkové dráhy s doplňujícími úkoly, kdy dráhu musel zdolat každý člen týmu a co hůř zpravidla se nikdo nesměl dotknout podlahy.

Tak jsme např. v jedné místnosti vyseli na svislých tyčích, v jiné skákali přes točité barely, v další přelézali po lezecké stěně nebo např. přelézali přes bradla s vyhýbáním se tyčím, které nás měly shodit, kde jsme navíc museli strefovat míče do roury a další.

Vše ve třech úrovních bronzové, stříbrné a zlaté, kde s každým cennějším kovem rostla obtížnost úkolu. Obtížnost jsme si mohli zvolit na začátku každého úkolu. Na každou místnost jsme měli nespočet pokusů a tak jsme mohli vždy vymyslet taktiku, jak úkol splnit a to třeba i na vyšší úroveň.

Jedno jsme ale pochopili hned v začátku, nejvíce záleželo na spolupráci a komunikaci každého týmu, protože do cíle se museli dostat všichni členové a navíc museli být splněné doplňkové úkoly, které byly více či méně složité.

Odměnou (nebo trestem? :)) za splnění všech deseti úkolů bez ohledu na zvolenou úroveň byl přístup do bonusové místnosti. Zde nás čekal úkol projití přes pohyblivé stěny (opět bez dotknutí se země), což byla pro všechny opravdu výzva. A na konci jen zadat kód a zmáčknout velké červené tlačítko :).

A jak to nakonec dopadlo?

Skvěle, jsme pionýři a tak jsme se nikde nevzdali. Hráli jsme tři hodiny a za ty všechny týmy zvládly všechny místnosti včetně bonusové a pak jsme ještě zlepšovali své výkony v obtížnějších úrovních. Těšíme se na příště, kdy zkusíme TEPfaktor v Chotilsku.

A jaké jsme měli týmy?

  • Muchobijci – Vojta, Kačka, Radek a Štěpán.
  • Luciprdi – Lucka, Bára, Michal a Matěj.
  • Marňáčci – Martin, Standa, Vendy a Ivka.