Doba je taková, jaká je, a tak nemůžeme vyrazit na tradiční velikonoční výpravu :(, ale nebojte se, rozhodně jsme na vás nezapomněli, a tak jsme připravili aktivitu, která je sice tak nějak pro každého zvlášť, ale vlastně ji prožíváme společně :).

Zamysleli jste se nad tím, co všechno za 5 dní na velikonočních prázdninách stihneme? My jo :). Odehrajeme minimálně 15 venkovních her, zrealizujeme alespoň 5 soutěží, zažijeme spoustu zážitků, potkáme staré i nové kamarády, vyrazíme na výlet, něco vyrobíme, zvládneme velikonoční přípravy, něco se naučíme, po večerech si zahrajeme spooooooustu deskových a karetních her, podílíme se na přípravě jídla a úklidu, během prázdnin toho opravdu spoustu naběháme a nasportujeme a většina z nás si i něco přečte :).

Zkusme tedy společně přijmout takovou Velikonoční výzvu, o kterou se podělíme s ostatními. Zahrajme si na fotoreportéry a nafoťme společně náš velikonoční příběh, každý sám.
A protože velikonoční prázdniny jsou dobou mnoha aktivit, stihněme alespoň tyto:

Připravte a zahrajte si 3 venkovní hry, sami, s rodiči, se sourozenci, je to na vás a zorganizujte alespoň jednu soutěž.
Vyzkoušejte si novou aktivitu (zážitek) a naučte se tak něco nového.
S kamarády se těžko potkáme, ale zkuste nějakému alespoň napsat nebo zavolat, ať víte, co je nového.
Něco velikonočního si vyrobte, přidat se můžete k naší připravené velikonoční vyráběcí jednodence. (odkaz) a udělejte tak velikonoční výzdobu, vajíčka a pomlázky 🙂
Zahrajte si alespoň 3 různé deskové nebo karetní hry
Pomozte doma s úklidem společných prostor, zameťte, umyjte nádobí, vyluxujte, prostě cokoliv, s čím můžete doma pomoct.
Přečtěte nebo dočtěte rozečtenou knihu (a o tom nám můžete dát vědět i v rámci akce „Vítejte v knihovně“)
Vyrazte na výlet a ujděte procházkou alespoň 5 km (můžete rozdělit i do dvou výletů :))

Zasportujte si (můžete jednotlivé úkoly dělat najednou nebo na etapy :))

  • Uběhněte 2 km
  • Udělejte 100 dřepů
  • Naskákejte 100 panáků
  • Skočte 100x přes švihadlo

Zkuste upéct velikonočního beránka nebo nějakou jinou velikonoční ňamku a připravte tak snídani nebo svačinu pro celou rodinu.

Zdá se vám to na 5 dnů moc? Myslete na to, že na společných velikonočních prázdninách bychom toho stihli 5x tolik :D. A vlastně je to jen 10 úkolů 🙂

Cílem je společně se pobavit a fotkami zdokumentovat váš velikonoční příběh, o který se podělíte s ostatními, nemusíte stihnout úplně vše… Z každé realizované aktivity udělejte pár fotek.

Vypravíte se na Velikonoce s námi? :). Na odvážlivce čeká malá odměna :).

Kdy: 31. března – 5. dubna 2021
Kde: doma, venku, na chalupě…
Konec: odesílání fotek na vendy@sosna.info nejpozději do 10. dubna
Cena: 0,-
Odměna: jistá!