Branný oddíl SOSNA – FOX se 25.2. sešel na další víkendové akci. Po rychlé prezenci přítomných členů a obvyklému čekání na nejmenované opozdilce (žejo Matěji) 🙂  a rozdělení do týmů,jsme se s chutí a nadšením pustili do programu.

Helča – červení Lucka – modří Zelení:
Papája Bára Lucka B
Matěj Jirka Vendy
Kačka Vojta Tomáš

V první části jsme se věnovali seznámení s výstrojí – tentokrát jsme si ukázali jak se nastavuje a nosí taktické stehenní pouzdro na zbraň. Jakmile byli všichni připraveni rozhodli jsme se vyzkoušet funkčnost našich pouzder, koordinaci a postřeh na blízkém hřišti. Každý dostal tréninkovou zbraň, kterou si zajistil v pouzdře. Úkolem všech hráčů bylo si hlídat tu svou (aniž by se jí směli dotýkat) a zároveň odzbrojit co nejvíce ostatních hráčů. Nejdříve jsme trénovali pouze ve dvojicích, ale po chvíli jsme si zkusili i bitvu všichni proti všem.

Další hrou, tentokráte v teple kllubovny byla postřehovka od Helči – Hééja. Ve hře bylo několik různých povelů doplněných o gesta nebo úkony. Rozhodně bylo potřeba značné soustředění, aby každý hráč vše prováděl správně. Kdo udělal chybu samozřejmě pro dané kolo vypadl ze hry.

Po této krátké, ale intenzivní hře, jsme si na chvíli sedli  a pověděli něco o křesadlech. Co je to křesadlo a k čemu slouží. Také jsme si ukázali jak se používá a funguje. A abychom o tom všem jen pěkně nevykládali, vyrazili jsme před klubovnu na betonové hřiště si to vyzkoušet. Vedoucí týmů měli za úkol se svou skupinou rozdělat, pomocí křesadla a v okolí nalezeného materiálu, oheň. Co se na počátku tvářilo jako snadná záležitost nakonec všechny skupinky náležitě potrápilo. Materiál nalezený v okolí byl poměrně vlhký, ale hlavně studený. Nicméně díky vytrvalosti se podařilo všem skupinkám ohýnek úspěšně vykřesat. Jako první se u ohýnku ohřál modrý tým v čele s Luckou, poté následoval zelený tým (Čolíto, Tomáš, Vendy) a poslední tým – červení, oheň také vykřesali, nicméně s pomocí Lucky z modrého týmu. Příště to už ale určitě zvládnou sami.

Jedno ale víme jistě.. Rozdělat oheň v zimě je docela fuška!

Po obědě jsme si ještě zahráli rychlou vybíjenou s tenisáky a pak už byl nejvyšší čas vyrazit do plánované Laser areny. První hru jsme byli rozděleni podle týmů, tedy modří, červení a zelení. Pro druhé kolo jsme k sobě přizvali ještě další, cizí hráče a zkusili jsme si hru po dvojicích. Myslím, že obě hry jsme si parádně užili.

Po návratu do klubovny už nás čekal jen úklid všeho použitého vybavení a klubovny. Také jsme si domluvili termín příští akce. Zkusíme si jako oddíl veřejnou airsoftovou hru na pražském hřišti. Tak schválně jak uspějeme 🙂

Výsledky z Laser arény ZDE: