Letní tábory

Již řadu let pořádá naše pionýrská skupina letní tábory na naší základně Kapr poblíž Popovic u Benešova. Děti zde mají možnost prostřednictvím celotáborové motivované hry zahrát si sportovní, terénní, společenské a jiné hry, ale také si vyzkoušet některé rukodělné a výtvarné aktivity. Tábor je navíc ideálním prostředkem pro rozvoj komunikace mezi vrstevníky, budování mezilidských vztahů, ale také ověřením vlastních schopností.

LPT 2023 - ODYSSEAInformace k letním táborům

Na děti čeká tradiční táborový program. Zajímavá celotáborová hra, při které vyzkouší své znalosti a dovednosti. Nechybí však ani koupání, výlety, sporty, výtvarné a rukodělné činnosti, lanové aktivity. Zapomenout nesmíme ani na tábornické dovednosti – orientace podle buzoly, uzlování, rozdělávání ohně, práce se dřevem, vaření na ohni,  střelba ze vzduchovky, pobyt v přírodě apod.  A samozřejmě také diskotéka, noční hlídky, bojovky, táboráky.

Adresa tábora

LPT KAPR
Popovice 053
257 02 – Popovice

Všichni se vždy těší až dostanou nějaký ten pohled, dopis či balíček z domova 😉

Jak si sbalit na tábor?

Základní pravidla:

  • Na táboře budu já a ne maminka, z toho vyplývá, že věci v zavazadle musím najít já, ne maminka.
  • Tučně vytištěné věci v seznamu budu na táboře skutečně používat a potřebovat. Můžu si přeprat tepláky, ale nemůžu si vyrobit holinky. Pláštenku a holinky budu milovat od čtvrté hodiny trvajícího deště, protože bez nich nedojdu suchý na záchod, pro jídlo, a o hrách a podobných věcech si můžu nechat jenom zdát. Pokud nejedu na tábor poprvé, tak vím, proč je ideální pláštěnka ta, která končí níž, než začínají holinky.
  • Mobil na táboře je chudák, protože ho není kde nabít, v případě špatného počasí  je ve stálém vlhku, když ho budu nabíjet, tam kde nemám, může se ztratit a když ho budu nosit na výlety tak ho zřejmě ztratím. Navíc na táboře je špatný signál pro většinu operátorů. Když budou doma něco nutně potřebovat, zavolají na pohotovostní táborovou linku, když se jim bude stýskat, budou psát dopisy.
  • Pokud si s sebou musím sbalit nějaký problém, vyřeším s rodiči, aby o něm alespoň někdo z vedoucích na táboře věděl, ušetří mi to zbytečné vysvětlování na táboře, starosti a problémy.

 

Uzlařská regata

Každý rok chystáme celou řadu tradičních aktivit. Jednou z nich bude i Uzlařská regata. Pokud si chcete doma zopakovat některé uzle, doporučujeme stránky http://www.animatedknots.com. Najdete na nich v animované podobě postupy vázání uzlů. Ty jsou rozděleny podle užití a kromě našich základních tam najdete spoustu dalších zajímavých uzlů. Trénovat doporučujeme samostatně a trénink zpestřit závodem s kamarády nebo rodiči. Pro pořádek připomínáme pravidla:

  • váže se na rychlost na 7 uzlovačkách následujících 7 uzlů: liščí, lodní – oba na pevný úvaz, ambulantní, tkalcovský, dračí smyčka, rybářská spojka, zkracovačka;
  • kdo to zvládne může vázat SUPER G – tedy bez liščí smyčky  na 4 uzlovačky, které na sebe navazují;
  • kdo i to zvládne, může trénovat i speciál – tedy vázání  bez využití zraku.

Přejeme hodně štěstí a šikovné ruce a těšíme se na nové rekordy.

2023