Letní tábory

Již řadu let pořádá naše pionýrská skupina letní tábory na naší základně Kapr poblíž Popovic u Benešova. Děti zde mají možnost prostřednictvím celotáborové motivované hry zahrát si sportovní, terénní, společenské a jiné hry, ale také si vyzkoušet některé rukodělné a výtvarné aktivity. Tábor je navíc ideálním prostředkem pro rozvoj komunikace mezi vrstevníky, budování mezilidských vztahů, ale také ověřením vlastních schopností.

LPT 2024 - VESMÍRNÉ STŘEDISKO

Letní tábor 2024

14.-27. července 2024

Vesmírné středisko KAPR

Letní tábor 2023

16. - 29. července 2023

Odyssea

Letní tábor 2022

10.-23. července 2022

KAPR TV

Letní tábor 2021

11.-24. července 2021

Cesta kolem světa

Letní tábor 2020

12.-25. července 2020

Tábor snů

Letní tábor 2019

14.-27. července 2023

Kocour Mikeš

Letní tábor 2018

15.-28. července 2018

Dračí doupě

Letní tábor 2017

16.-29. července 2017

Poklad Johna Silvera

O našich táborech 🏕️

Na děti čeká tradiční táborový program. Zajímavá celotáborová hra, při které vyzkouší své znalosti a dovednosti. Nechybí však ani koupání, výlety, sporty, výtvarné a rukodělné činnosti, lanové aktivity. Zapomenout nesmíme ani na tábornické dovednosti – orientace podle buzoly, uzlování, rozdělávání ohně, práce se dřevem, vaření na ohni, střelba ze vzduchovky, pobyt v přírodě apod. A samozřejmě také diskotéka, noční hlídky, bojovky, táboráky.

Jak si sbalit na tábor? 🎒

Základní pravidla:

  • Na táboře budu já a ne maminka, z toho vyplývá, že věci v zavazadle musím najít já, ne maminka.
  • Tučně vytištěné věci v seznamu budu na táboře skutečně používat a potřebovat. Můžu si přeprat tepláky, ale nemůžu si vyrobit holinky. Pláštenku a holinky budu milovat od čtvrté hodiny trvajícího deště, protože bez nich nedojdu suchý na záchod, pro jídlo, a o hrách a podobných věcech si můžu nechat jenom zdát. Pokud nejedu na tábor poprvé, tak vím, proč je ideální pláštěnka ta, která končí níž, než začínají holinky.
  • Mobil na táboře je chudák, protože ho není kde nabít, v případě špatného počasí je ve stálém vlhku, když ho budu nabíjet tam, kde nemám, může se ztratit a když ho budu nosit na výlety tak ho zřejmě ztratím. Když budou doma něco nutně potřebovat, zavolají na pohotovostní táborovou linku. Když se jim bude stýskat, budou psát dopisy a pohledy.
  • Pokud si s sebou musím sbalit nějaký problém, vyřeším s rodiči, aby o něm alespoň někdo z vedoucích na táboře věděl, ušetří mi to zbytečné vysvětlování na táboře, starosti a problémy.

Uzlařská regata 🪢

Každý rok chystáme celou řadu tradičních aktivit. Jednou z nich bude i Uzlařská regata. Pokud si chcete doma zopakovat některé uzle, doporučujeme stránky http://www.animatedknots.com. Najdete na nich v animované podobě postupy vázání uzlů. Ty jsou rozděleny podle užití a kromě našich základních tam najdete spoustu dalších zajímavých uzlů. Trénovat doporučujeme samostatně a trénink zpestřit závodem s kamarády nebo rodiči. Pro pořádek připomínáme pravidla:

  • váže se na rychlost na 7 uzlovačkách následujících 7 uzlů: liščí, lodní – oba na pevný úvaz, ambulantní, tkalcovský, dračí smyčka, rybářská spojka, zkracovačka;
  • kdo to zvládne může vázat SUPER G – tedy bez liščí smyčky  na 4 uzlovačky, které na sebe navazují;
  • kdo i to zvládne, může trénovat i speciál – tedy vázání bez využití zraku.

Přejeme hodně štěstí a šikovné ruce a těšíme se na nové rekordy.

Adresa tábora

LPT KAPR
Popovice 053
257 02 – Popovice

Všichni se vždy těší až dostanou nějaký ten pohled, dopis či balíček z domova 😉