Jak to bylo v pravěku

Letní tábor 2014


Na děti čeká tradiční táborový program. Zajímavá celotáborová hra, při které vyzkouší své znalosti a dovednosti. Nechybí však ani koupání, výlety, sporty, výtvarné a rukodělné činnosti nebo lanové aktivity. Zapomenout nesmíme ani na tábornické dovednosti – orientace podle buzoly, uzlování, rozdělávání ohně, práce se dřevem, vaření na ohni, střelba ze vzduchovky, pobyt v přírodě apod. A samozřejmě také diskotéka, noční hlídky, bojovky, táboráky.


PŘIHLÁŠKY UZAVŘENY

Na letní tábor je možné přihlásit děti pouze prostřednictvím závazné přihlášky!​

Pro přihlášení na tábor vyplňte on-line přihlášku (odkaz výše). Obratem vám zašleme PDF s vyplněnými  údaji. PDF pak stačí vytisknout, podepsat, přiložit kartičku pojištěnce a přinést na nejbližší akci nebo zaslat na adresu Větrušická 900/3, 182 00 – Praha 8, Kobylisy


Potvrzení nelze nahradit jiným dokumentem ani osvědčením např. ze sportovního soustředění nebo plaveckého kurzu.​

Jak se udržuje oheň? Jak chutná mamut v koprové omáčce?  Prděli dinosauři? Měli v pravěku šampon? A co třeba rtěnku?

Termín: 13.7. – 26.7.2016
Místo konání: TZ KAPR Popovice
Cena: členové – 3.300,- Kč, ostatní – 3.600,- Kč
Odjezd: sraz účastníků 13.7. (neděle) ve 13:30 – Vozovna Kobylisy, odjezd ve 14:00
Příjezd: 26.7. (sobota) cca ve 13:00 – Vozovna Kobylisy

Pokud dojde před nástupem na tábor ke změně zdravotního stavu dítěte (změna medikace, zjišťené nové zdravotní omezení, změna diety, stav po úrazu), vyplňte List účastníka a odevzdejte ho při odjezdu.

 


Doporučujeme skutečně pročíst. Obsahuje důležité informace pro rodiče!

 


Základem úspěchu je správně vybrat, co na tábor vzít a co nechat doma. Balte vždy s dítětem. Ve svém zavazadle se musí vyznat, své vybavení si musí poznat. Pro stanový tábor je nejvhodnější malý starý kufr.​ Více info o tom, jak sbalit na tábor naleznete na úvodní straně o táborech zde >>

Zpravodajství z tábora


Sobota 26.7.

Konec. Všichni jsou vráceni přiměřeně živí a zdraví. Vše sbaleno a možná i odvezeno.

K obědu chléb se šunkou.

Zprávy: Jirka má vytržený zub, Hanku bolí hlava a má zimnici, Radak zapomněl na táboře boty.   U autobusu zůstala Saša s hromadou zavazadel, dva osiřelé spacáky, jedna smutná karimatka a Milan:-).

Komu chybí spacák může se v tomto týdnu do pátku ozvat na 777248728, karimatku a Milana jsme již udali. Vyzvednutí v dalším období bude organizačně více problematické – resp možné  od středy do pátku a pak až v září.

Pátek 25.7.

Poslední celý den, dopoledne Kaprkross a Uzlařská regata – dva nejdůležitější závody v sezóně. Odpoledne táborová pouť, večer společenský. Večerka posunutá.

K oběru rybí prsty, odpoledne zmrzlina i cukrová vata, večer obložené ešusy.

Zprávy: David si ukopl nehet na palci, měl ho jako knihu (už ho nemá).

Čtvrtek 24.7.

Závěrečný boj s mimozemskou civilizací, která chtěla zničit naše prapředky. Všichni záškodníci pochytáni a zneškodněni. Doplněno o bazén a oddílové programy. Večer slibový táborák.

K obědu vdolky,  k svačině rybičková, k večeři polévka.

Zprávy: Papája má dotočenou Sádru, Kolja má novou dlahu.

Středa 23.7.

Dopoledne i odpoledne poslední nabídkové programy a bojové hry v lese pro otrlé a statečné. Večer oddílové programy. V pauzách bazén. Je vedro.

K obědu vepřové s mrkví a bramborem, k večeři šumavské topinky.

Zprávy:  Zdenda si narazil koleno, Jirku bolí prst, Hanku bolí  říznutí z minulého týdne.  Skoro žádné vyprané ponožky nikdo nechce. Na airsoftu nikoho nezastřelili a nikdo se neztratil.

Úterý 22.7.

Celodenní výlet do Benešova. Největší radost z nás mají vždy v bazénu. Děti si nakoupili vše možné, zejména to, co opravdu nepotřebovali.

K obědu balíček, k večeři hovězí na česneku, špenát, brknedlík

Zprávy: Kolja zlomil sádrovou dlahu, Saša má jelito na holeni,  Matěj si koupil holinky, nikdo se neztratil, nikdo se neutopil. Včerejší a noční bouře všichni ve zdraví přečkali. Marušce a Lence uschnul spacák, ostatním také všechno uschlo.

Pondělí 21.7.

Dopoledne a po obědě pralimpiáda. Těsně před svačinkou začala první bouřka. Podaly i kroupy velké jako  třešničky. Prší, prší, prší a hřmí.  Všichni sedí v hangáru a sledují film,  pevně věříme, že nedojde k výpadku elektřiny. Večer je osobní volno.

K obědu buchty kynuté s tvarohem, s povidly a s mákem.  K večeři řízek s bramborem.

Zprávy:  Verča si podvrkla kotník, Lenka si narazila koleno, Hanka má bebíčko na kolínku s náplastí s žirafou. Lenka s Maruškou si nechali venku spacáky.

Děkujeme všem, kteří děti  na tábor vybavili silonovou bundou místo pláštěnky, malými holinkami nebo jim holinky nedali pro jistotu vůbec. S ohledem na předpověď počasí, to skutečně oceňujeme. Je velká škoda, že si to nemůžete se svými dětmi alespoň na jeden den vyměnit, určitě by se vám to líbilo také.

Neděle 20.7.

Dopoledne hon za zvědem, odpoledne sanitární  den, mytí  dětí, kompletní úklid stanů. Následují oddílové programy  večerní kino. Je vedro, je vedro, je vedro.

K obědu čočka s cibulkou, k večeři  vajíčková pomazánka.

Zprávy: Honzík si spálil ruku, Matěje bolí koleno, Lenka si narazila koleno. Voda v bazénu už není studená.

Sobota 19.7.

Všichni se vrátili z nočního dobrodružství živí, zdraví, špinaví a smradlaví.  Po návratu se všichni vysprchovali a  naskákali do bazénu (postupně). Přes polední klid a chvíli po něm patlali pravěké oděvy – nutné dodělávky.  Odpoledne vyrábí zbraně, stopují  člena cizího kmene a večer se sejdou u táboráku. Je vedro, je vedro, je vedro.

K obědu buřtguláš, k večeři rybková pomazánka.

Zprávy: Nikča nemá kartáček na zuby, Kolja a Papája nemůžou se sádrou do bazénu,  Kája má už druhý den botu na umývýrně a tváří se, že není jeho, přijela Týna, přijela Lucka.

Pátek 18.7.

Dopoledne proběhl Hoganův závod – je třeba krýt si navzájem záda. Odpoledne po koupáníčku v bazénku se všechny tlupy vydaly na svá nová tábořiště. Na ohni vařily večeři, spaly po d širým nebem a ráno i posnídají. Počasí je skvělé, obloha modrá, voda v bazénu studená. Pes odešel spát s dětmi do lesa.

K obědu meruňkové knedlíky, k večeři – težko říci.

Zprávy: klíšťat ubylo, Kolja má naražený prst, nikdo se neřízl. Máte (máme) skvělé a šikovné děti.

Čtvrtek 17.7.

Dopoledne jsme vyrobili pravěké oděvy.  V první části odpoledne proběhl terčový závod  s otázkami. Nikdo se neztratil. V druhé části odpoledne nabídkové programy.

K obědu karbanátky s bramborem, k večeři hovězí polévka.

Zprávy: klíšťat jen málo (špatný úlovek).  Pavla O. má naštíplý prst v sádře.  Pauler má stále štěnici na ruce. Všichni ostatní jsou živí a zdraví.

Středa 16.7.

Celodenní výlety do Popovic, Postupic a jejich okolí. Jako správná pratlupa, každý odíl poobědval na stromě.  Na závěr první společenský večer.

K obědu balíček s paštikou, jablkem, broskví a sušenkou, k večeři guláš a chléb.

Zprávy: v rybníce je bahno, už se koupeme v bazénu, lovíme klíšťata, Nikča má opravený zub.

Úterý 15.7.

Naše pratlupa už umí najít hořící strom po blesku, na ohni uvaří vajíčko, rozdělává oheň na rychlost a umí ho i udržovat. Kromě toho jsme stihli i nsbídku nějaké té zábavičky: fotbal, malování, výrobu dinosauřích vajec, 3D puzzle, maskování, petangue a kroket, uzlování z bužírky, výrobu náramků a pod.

Večer se chystáme na promítání.

K jídlu milánské těstoviny, večer brambory na loupačku s tvarohovou pomazánkou.

Zprávy: lovíme klíšťata, Saša našla mobil, dorazily košile i boty pro Verču.  Peťa se řízla do prstu, Pavla se taky řízla, Kačka měla třísku pod nechtem, už ji tam nemá,  Vojta rozbil zip u spacáku, vzal si náhradní (spacák). Máte  (máme) skvělé a šikovné děti. Na  poledne přijela návštěva z Krajské hygienické stanice.

Pondělí 14.7.

Podnikli jsme cestu do minulosti s cílem zachránit civilizaci.  Pro cesty časem využíváme časovlnku – to je takové zařízení něco mezi rádiem a mikrovlnkou. Stejně to nepochopíte.

Naše pratlupa se od nás naučila stavět si přístřešky, ukázali jsme jim také praumění, aby si mohli vyzdobit správně jeskyni. Večer jsme se pokusili napst domů.

K jídlu bylo prakuře s hlízou a k večeři polévka + chléb s paštikou.

Zprávy: Kačka nemůže najít ventolin, Kačka našla ventolin,  Verča nemá botasky a Matěj jí je nechce půjčit, Matěj už půjčil Verče botasky, Nikče se drolí zalátaný zub, k zubaři jdeme ve středu do Bystřice, lovíme klíšťata, Matěj a Vítek se řízli, Martin si utrhl strup, s Jirkou léčíme pupenec, David Kora se praštil sekerou do palce (u nohy). Máte  (máme) skvělé a šikovné děti.

Neděle 13.7.

Všichni dorazili  ve zdraví i s vlastními zavazadly.  Po vyčerpávajícím nástupu a ubytování ve stanech  si vlastnoručně rozdělali  oheň a opekli buřtíky. Všechny oddíly poseděli u ohníčku. V mezičase jsme pochytali několik vešek. Počasí  je příjemné, spadlo pouze několik kapek. Zítra se chystáme na budování doupat  pro pravěké tlupy a pravěké malby.

Zprávy o zdravotním stavu: všichni žijí, puchýře, štípance a modřiny kontrolujeme.